On line chudnutie - Sebekoučink STOB

Autor: Môj STOB | 20.7.2019 o 21:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3063x

Sebekoučink, je internetový  program  STOBu, zameraný nielen na redukciu váhy, ale aj na udržanie váhových úbytkov. Poskytuje klientovi zpätnú väzbu k jeho jedálničku a pohybovej aktivite formou semaforov v rôznych farbách. 

Jednou z výhod súčasného sveta plného moderných technologií je veľké množstvo nástrojov a programov, ktoré nám zjednodušujú život. Aj preto môžeme prežívať to, čo je pre nás dôležité a čo nás teší, naozaj naplno.

Tieto múdre nástroje sa objavujú vo všetkých sférach života, a aj  v oblasti chudnutia a zdravého životného štýlu  Pomáhajú  na ceste za  cieľom, ktorým môže byť komplexná zmena životného štýlu alebo len zdokonalenie jeho niektorých aspektov.

STOB je v tomto ohľade aktívny a prináša pre všetkých, ktorí nemajú veľa času, ale majú záujem o skvalitnenie alebo zmenu svojho životného štýlu, niekoľko možností, ako schudnúť zdravo a on line.
Odborníci  STOBu vytvorili program Sebekoučink, ktorý sprevádza ľudí na ceste za  zdravým a vyváženým životným štýlom.  

Čo je Sebekoučink?
Program  pomôže  strážiť a zostaviť vyvážený jedálniček a predovšetkým  motivuje k tomu, aby bol  dodržiavaný. Je pomocníkom nielen pri redukcii hmotnosti, alebo udržiavaní váhy, ale je vhodný aj pre tých, ktorí chudnúť nepotrebujú a len sa zaujímajú o svoj jedálniček. Jedlo ovplyvňuje z veľkej časti aj náš zdravotný stav a celkovú kvalitu života, nemal by sa teda o svoj jedálniček zaujímať každý z nás ?

Sebekoučink je internetový program, pomocou ktorého môžu dospelé ženy a muži zmeniť svoj životný štýl.
Program pomôže: 

- skvalitniť jedálniček
- sledovať množstvo prijatej energie a strážiť príjem základných a rizikových živín
- sledovať  pohybovú aktivitu
- strážiť a meniť zlé životné návyky (zamerať sa na psychologické aspekty ovplyvňujúce životný štýl) 

Ako Sebekoučink funguje?
Funkcie programu Sebekoučink umožnia zostaviť si jedálniček tak, aby zodpovedal  skladbou živín a energetickým obsahom hodnotám odoporúčaným práve pre konkrétneho človeka. Pri správnom používaní poskytuje jednoduchú spätnú väzbu pomocou troch farieb semaforov, červeného, oranžového a zeleného. 
Sebekoučink je rozdelený do troch tematických častí: 
1. Jedlokoučink, kde sa  zameriava na skladbu jedálnička
2. Fitkoučink, zameraný na pohybovú aktivitu
3. Psychokoučink, ktorý umožní sledovať psychologické aspekty ovplyvňujúce úspešnosť zmeny životného štýlu.

Ako Sebekoučink začať používať?
Prvým krokom je zadanie vstupných informácií, na základe ktorých  program Sebekoučink navrhne plán špeciálne vytvorený na mieru individuálnym potrebám klienta.
Vo vstupnom dotazníku sa vyplnia základné informácie, ktorým  je treba  venovať dostatočnú pozornosť a vypľňať všetko podľa skutočností. Na základe týchto údajov  program odporučí príjem energie a jednotlivých živín. 

Po vyplnení vstupného dotazníka je treba poctivo zaznamenávať všetky údaje (skonzumované potraviny a pokrmy, nápoje, pohybovú aktivitu, zvládanie psychických podnetov, zmenu váhy, atď.), nakoľko len týmto spôsobom sa odokryjú  slabiny v  životospráve a následne sa zamerať na jej zlepšenie.

Je možné si zvoliť rôzne druhy cyklov, počas ktorých program pomáha a vyhodnocuje úspechy. Po ukončení cyklu je možné si zvoliť ďalšie. Celý program Sebekoučink so všetkými jeho funkciami je možné si  vyskúšať na 3 dni zadarmo, potom je možné v  cykle pokračovať po jeho zaplatení. 

Sebekoučink je múdry program, ktorý vychádza z najnovších vedeckých poznatkov, hodnotí aj príjem cukru a vlákniny, využíva rozsiahlu databázu potravín a má aj veľa ďaľších funkcií.
Pomáha tak klientom naučiť sa vytvoriť si vlastný denný jedálničiek vyvážene a na základe princípov zdravého stravovania.  

Prístup do programu Sebekoučink zadarmo majú klienti kurzov chudnutia metodikou STOB v našom Centre výživy a zdravia Hygeia, ktorý otvárame od 18.9.2019. 
Viacej na www.mojstob.sk. 

Centrum výživy a zdravia lekárne Hygeia            


Budovateľská č.6, 821 08 Bratislava 
Tel.:     0917 916 455
www.poradcaprevyzivu.sk 
Email : info@mojstob.sk,
Web   : www.mojstob.sk          
 

   

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura sa zamotáva v obvineniach

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


Už ste čítali?