InBody - osobný strážca zloženia tela a zdravého životného štýlu

Autor: Môj STOB | 7.10.2019 o 18:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  528x

Viete koľko máte tuku a svalov ? Cvičíte a chudnete správne ? Máte v tele dostatok vody ? Chcete vedieť ideálnu hmotnosť ? Poznáte hodnotu nebezpečného brušného tuku ?  Tieto informácie zistíme pri meraní zloženia tela na InBody.

Viete koľko máte tuku a svalov ? Cvičíte a chudnete správne  ? Máte v tele dostatok vody ? Chcete vedieť akú máte mať ideálnu hmotnosť ? Poznáte Vašu hodnotu viscerálneho ( brušného tuku ) ? 

Toto všetko a ešte viacej informácií spolu zistíme pri meraní zložení tela na prístroji InBody 230, ktorý využíva princíp bioelektrickej impendancie ( viď obrázky pod blogom). 

Bioimpendančná analýza je založená na princípe šírenia striedavého elektrického prúdu s nízkou intenzitou telom, ktoré sa chová ako elektrický obvod. Pri meraní sa vyhodnocuje rozdielny odpor tukového tkaniva a ostatných tkanív počas prechodu striedavého elektrického  prúdu telom.  

Prístroj InBody využíva technológiu DSM-BIA, je to  vylepšená technológia bioelektrickej impedančnej analýzy (BIA). Táto metóda spočíva v rozdielnom šírení elektrického prúdu v rôznych biologických štruktúrach (svalové tkanivo je vďaka vysokému obsahu dobrý vodič, tukové tkanivo je naopak izolátor). Prístroj InBody využíva metódu multifrekvenčnej analýzy, t.j. 3 rôzne frekvencie elektrického prúdu – 5, 50 a 250 kHz.
Preto vieme odlíšiť napr. vnútrobunkovú vodu  od mimobunkovej vody, lebo prúdy s vyššou intenzitou (s ktorými pracuje DSMBIA) prechádzajú aj cez bunkové membrány.
Ďalšou výhodou je štvorpólová 8 bodová dotyková elektróda, ktorá poskytuje presnejšie vyhodnotenie u ľudí s rôznym typom postavy.

Pri diagnostike a meraní na špičkovom prístroji InBody sú výsledky merania uvedené ako skutočné-zistené a odporúčané-ideálne. 
Prístroj presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných a dolných končatinách a v oblasti brucha.
Určí množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch a v percentách. Diagnostikou sa  presne zistí a ukáže, kde je tuk uložený ( pod pokožkou, vo vnútri brucha, okolo vnútorných orgánov ( pečeň, črevá, obličky), a či ohrozuje Vaše zdravie. 
Prístroj meria hmotnosť kostrového svalstva a tuku v organizme, ich rozloženie, hmotnosť kostí a zadržanej vody v tele, vyhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a intex retencie vody. 
Pri opakovanom meraní vyhodnocuje klientovi výsledky zmien vo výžive, zmeny po cvičení a ďaľšie dôležité hodnoty 
Meranie na prístroji InBody je dôležité aj pre kontrolu, či je Váš stravovací  režim účinný a či správne chudnete , to znamená, či priberáte na svaloch a či sa Vám znižuje % tukovej hmoty. 
Pre diétne programy stanoví In Body optimálne hodnoty bazálneho metabolizmu a kalorického príjmu v prípade chudnutia.
Veľmi dôležité je vyhodnotenie ukladania viscerálneho tuku ( vnútrobrušného tuku ) a riziká, ktoré môže znamenať pre zdravotný stav klienta. 
Považujem ho naozaj za  "osobného strážcu "  zloženia tela a  zdravého životného štýlu.

 Viacej  informácií na www.poradcaprevyzivu.sk. 

 

Centrum výživy a zdravia lekárne Hygeia 
Budovateľská č.6, 821 08 Bratislava  
 

Tel.:     0917 916 455
www.poradcaprevyzivu.sk 
Email : info@mojstob.sk,
Web   : www.mojstob.sk          

 

      

 

      

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura sa zamotáva v obvineniach

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


Už ste čítali?