InBody - osobný strážca zloženia tela a zdravého životného štýlu

Autor: Môj STOB | 7.10.2019 o 18:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  436x

Viete koľko máte tuku a svalov ? Cvičíte a chudnete správne ? Máte v tele dostatok vody ? Chcete vedieť ideálnu hmotnosť ? Poznáte hodnotu nebezpečného brušného tuku ?  Tieto informácie zistíme pri meraní zloženia tela na InBody.

Viete koľko máte tuku a svalov ? Cvičíte a chudnete správne  ? Máte v tele dostatok vody ? Chcete vedieť akú máte mať ideálnu hmotnosť ? Poznáte Vašu hodnotu viscerálneho ( brušného tuku ) ? 

Toto všetko a ešte viacej informácií spolu zistíme pri meraní zložení tela na prístroji InBody 230, ktorý využíva princíp bioelektrickej impendancie ( viď obrázky pod blogom). 

Bioimpendančná analýza je založená na princípe šírenia striedavého elektrického prúdu s nízkou intenzitou telom, ktoré sa chová ako elektrický obvod. Pri meraní sa vyhodnocuje rozdielny odpor tukového tkaniva a ostatných tkanív počas prechodu striedavého elektrického  prúdu telom.  

Prístroj InBody využíva technológiu DSM-BIA, je to  vylepšená technológia bioelektrickej impedančnej analýzy (BIA). Táto metóda spočíva v rozdielnom šírení elektrického prúdu v rôznych biologických štruktúrach (svalové tkanivo je vďaka vysokému obsahu dobrý vodič, tukové tkanivo je naopak izolátor). Prístroj InBody využíva metódu multifrekvenčnej analýzy, t.j. 3 rôzne frekvencie elektrického prúdu – 5, 50 a 250 kHz.
Preto vieme odlíšiť napr. vnútrobunkovú vodu  od mimobunkovej vody, lebo prúdy s vyššou intenzitou (s ktorými pracuje DSMBIA) prechádzajú aj cez bunkové membrány.
Ďalšou výhodou je štvorpólová 8 bodová dotyková elektróda, ktorá poskytuje presnejšie vyhodnotenie u ľudí s rôznym typom postavy.

Pri diagnostike a meraní na špičkovom prístroji InBody sú výsledky merania uvedené ako skutočné-zistené a odporúčané-ideálne. 
Prístroj presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných a dolných končatinách a v oblasti brucha.
Určí množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch a v percentách. Diagnostikou sa  presne zistí a ukáže, kde je tuk uložený ( pod pokožkou, vo vnútri brucha, okolo vnútorných orgánov ( pečeň, črevá, obličky), a či ohrozuje Vaše zdravie. 
Prístroj meria hmotnosť kostrového svalstva a tuku v organizme, ich rozloženie, hmotnosť kostí a zadržanej vody v tele, vyhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a intex retencie vody. 
Pri opakovanom meraní vyhodnocuje klientovi výsledky zmien vo výžive, zmeny po cvičení a ďaľšie dôležité hodnoty 
Meranie na prístroji InBody je dôležité aj pre kontrolu, či je Váš stravovací  režim účinný a či správne chudnete , to znamená, či priberáte na svaloch a či sa Vám znižuje % tukovej hmoty. 
Pre diétne programy stanoví In Body optimálne hodnoty bazálneho metabolizmu a kalorického príjmu v prípade chudnutia.
Veľmi dôležité je vyhodnotenie ukladania viscerálneho tuku ( vnútrobrušného tuku ) a riziká, ktoré môže znamenať pre zdravotný stav klienta. 
Považujem ho naozaj za  "osobného strážcu "  zloženia tela a  zdravého životného štýlu.

 Viacej  informácií na www.poradcaprevyzivu.sk. 

 

Centrum výživy a zdravia lekárne Hygeia 
Budovateľská č.6, 821 08 Bratislava  
 

Tel.:     0917 916 455
www.poradcaprevyzivu.sk 
Email : info@mojstob.sk,
Web   : www.mojstob.sk          

 

      

 

      

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Sulíkov plán je cestou do pekla, reaguje Matovič

Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí.

OĽaNO pripúšťa pri voľbe generálneho prokurátora aj odchod z koalície

Remišová by chcela, aby sa koalícia dohodla na jednom mene.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Ak Sulík nedostane silnú podporu, Matovič ho prejde ako tank

Sulík určite neobjavuje Ameriku.


Už ste čítali?