Európsky a Medzinárodný kongres o obezite ECO/ICO 2020 upozornil na jej vzťah s COVID-19

Autor: Môj STOB | 11.9.2020 o 19:14 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  303x

V uplynulom týždni sa v Dubline konal Európsky a Medzinárodný online kongres o obezite ECO/ICO 2020, ktorého sa zúčastnili odborníci z celého sveta a zástupcovia Európskej koalícia ľudí žijúcich s obezitou ( ECPO ) . 

Európska asociácia pre výskum obezity (EASO) spolu so Svetovou federáciou obezity ( WOF) a Asociáciou pre štúdium obezity v Írsku ( ASOI ) usporiadali v dňoch  1. - 4.9.2020  veľmi dynamický  Európsky a Medzinárodný kongres o obezite ECO/ICO 2020 online formou. Jeho pôvodný termín bol stanovený 18.-20.5.2020 v Dubline, vzhľadom na pretrvávajúci dopad pandémie SARS-CoV-2 a z nej vyplývajúcich obmedzení sa ASOI, EASO a WOF rozhodli previesť živé ECO/ICO na interaktívne a pútavé online podujatie.

Bohatý program ponúkol živé vedecké zasadnutia a stretnutia, odborné diskusie a interaktívne prezentácie e-posterov,  špičkové priemyselné stretnutia a zaujímavé virtuálne výstavy.
Účastníkmi bolo vyše 3000 lekárov, internistov, chirurgov, praktických lekárov a odborníkov na výživu, výskumných pracovníkov a všetci odborníci s kľúčovými názormi v oblasti obezity. 
Celé podujatie prebiehalo v 4 virtuálnych priestoroch  a pripojení účastníci z celého sveta sledovali 450 online prezentácií , posterov  a  77 kongresových relácií . 

Na jednom z úvodných stretnutí  profesor  Francois Pattou z Lille prezentoval údaje z prvého obdobia epidémie COVID-19, ktoré jasne ukázali, že pacienti s obezitou čelili vážnejším chorobám a vyššiemu riziku úmrtia ako pacientov bez obezity.
Veľmi zaujímavé boli prezentácie o perspektívach v prevencii a kontrole obezity v Mexiku a krajinách Latinskej Ameriku uprostred COVID-19 ( Súvislosť medzi obezitou, cukrovkou 2.typu, vysokým krvným tlakom a ťažkým COVID-19 medzi Mexičanmi ).
Vysoká pozornosť bola tiež venovaná problematike stigmy obezity a diskriminácie ľudí žijúcich s obezitou, a vysvetľovaniu dôležitosti používania vhodnej terminológie.  

Tak ako v predchádzajúcich rokoch, a teraz sa zúčastnili kongresu členovia Rady pacientov Európskej koalície ľudí s obezitou ( ECPO ) EASO.
Zástupcovia pacientov sa aktívne zapojili do prebiehajúcich workshopov, sympozií a plenárnych zasadnutí, na rôzne témy ako je napríklad :
"Obezita, stigma a redukcia hmotnosti- sociálno-ekologický prístup ", " Registre detskej obezity - zlepšenie starostlivosti o deti a dospievajúcich ",  "Obezita a COVID-19 ", " Globálne perspektívy v stigme a diskriminácii " . 
Veľmi pekné boli videozáznamy pacientov, ktoré boli premietané na začiatkoch zasadnutí. 

Organizátori ponúkajú stále  možnosť registrácie ECO/ICO 2020  a pozerania relácií a získania  plného  prístupu (pri nízkych digitálnych kongresových sadzbách ). 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Sulíkov plán je cestou do pekla, reaguje Matovič

Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí.

OĽaNO pripúšťa pri voľbe generálneho prokurátora aj odchod z koalície

Remišová by chcela, aby sa koalícia dohodla na jednom mene.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Ak Sulík nedostane silnú podporu, Matovič ho prejde ako tank

Sulík určite neobjavuje Ameriku.


Už ste čítali?