Európsky a Medzinárodný kongres o obezite ECO/ICO 2020 upozornil na jej vzťah s COVID-19

Autor: Môj STOB | 11.9.2020 o 19:14 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  340x

V uplynulom týždni sa v Dubline konal Európsky a Medzinárodný online kongres o obezite ECO/ICO 2020, ktorého sa zúčastnili odborníci z celého sveta a zástupcovia Európskej koalícia ľudí žijúcich s obezitou ( ECPO ) . 

Európska asociácia pre výskum obezity (EASO) spolu so Svetovou federáciou obezity ( WOF) a Asociáciou pre štúdium obezity v Írsku ( ASOI ) usporiadali v dňoch  1. - 4.9.2020  veľmi dynamický  Európsky a Medzinárodný kongres o obezite ECO/ICO 2020 online formou. Jeho pôvodný termín bol stanovený 18.-20.5.2020 v Dubline, vzhľadom na pretrvávajúci dopad pandémie SARS-CoV-2 a z nej vyplývajúcich obmedzení sa ASOI, EASO a WOF rozhodli previesť živé ECO/ICO na interaktívne a pútavé online podujatie.

Bohatý program ponúkol živé vedecké zasadnutia a stretnutia, odborné diskusie a interaktívne prezentácie e-posterov,  špičkové priemyselné stretnutia a zaujímavé virtuálne výstavy.
Účastníkmi bolo vyše 3000 lekárov, internistov, chirurgov, praktických lekárov a odborníkov na výživu, výskumných pracovníkov a všetci odborníci s kľúčovými názormi v oblasti obezity. 
Celé podujatie prebiehalo v 4 virtuálnych priestoroch  a pripojení účastníci z celého sveta sledovali 450 online prezentácií , posterov  a  77 kongresových relácií . 

Na jednom z úvodných stretnutí  profesor  Francois Pattou z Lille prezentoval údaje z prvého obdobia epidémie COVID-19, ktoré jasne ukázali, že pacienti s obezitou čelili vážnejším chorobám a vyššiemu riziku úmrtia ako pacientov bez obezity.
Veľmi zaujímavé boli prezentácie o perspektívach v prevencii a kontrole obezity v Mexiku a krajinách Latinskej Ameriku uprostred COVID-19 ( Súvislosť medzi obezitou, cukrovkou 2.typu, vysokým krvným tlakom a ťažkým COVID-19 medzi Mexičanmi ).
Vysoká pozornosť bola tiež venovaná problematike stigmy obezity a diskriminácie ľudí žijúcich s obezitou, a vysvetľovaniu dôležitosti používania vhodnej terminológie.  

Tak ako v predchádzajúcich rokoch, a teraz sa zúčastnili kongresu členovia Rady pacientov Európskej koalície ľudí s obezitou ( ECPO ) EASO.
Zástupcovia pacientov sa aktívne zapojili do prebiehajúcich workshopov, sympozií a plenárnych zasadnutí, na rôzne témy ako je napríklad :
"Obezita, stigma a redukcia hmotnosti- sociálno-ekologický prístup ", " Registre detskej obezity - zlepšenie starostlivosti o deti a dospievajúcich ",  "Obezita a COVID-19 ", " Globálne perspektívy v stigme a diskriminácii " . 
Veľmi pekné boli videozáznamy pacientov, ktoré boli premietané na začiatkoch zasadnutí. 

Organizátori ponúkajú stále  možnosť registrácie ECO/ICO 2020  a pozerania relácií a získania  plného  prístupu (pri nízkych digitálnych kongresových sadzbách ). 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bisťu, my vám ukážeme! (Cynická obluda)

Státisíce hrdých Slovákov sa rozhodli, že tentokrát v mene svojej zadubenosti položia život. Dojemnô!

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura sa zamotáva v obvineniach

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


Už ste čítali?