Kampaň " Život s obezitou " ukázala aj pohľad pacienta na obezitu a je stále aktuálna

Autor: Môj STOB | 8.11.2020 o 13:56 | Karma článku: 2,96 | Prečítané:  801x

Kampaň  " Život s obezitou "  Európskej koalície ľudí žijúcich s obezitou ( ECPO ) , ktorá prebehla na konci októbra  v Európe,  je stále aktuálna. Upozorňuje  na obezitu ako chronické ochorenie,často sprevádzané stigmatizáciou.    

Európska koalícia ľudí žijúcich s obezitou ( ECPO ) úzko spolupracuje s Európskou asociáciou pre výskum obezity ( EASO ) a cieľom  kampane  " Život s obezitou " , na ktorej  príprave sa zúčastnili zástupcovia národných organizácií  EÚ, bolo poukázať na obezitu ako chronické ochorenie a jej stigmatizáciu v spoločnosti. 

Záznam z jednotlivých prednášok webinára, ktorý sa konal 21.10.2020 si stále môžete pozrieť priamo na webstránke ECPO. 

Krátky film s titulkami v národných jazykoch nahovorili členovia Rady ECPO a vychádza z ich vlastných  skúseností a zážitkov v živote s obezitou.

Súčasne si môžete prečítať nové čislo e-magazínu ECPO a URHealth4Life so zaujímavými článkami o rôznych prístupoch a názoroch na chudnutie z pera členov ECPO.   

Na zvýšenie osvety a informovanosti o obezite ako chronickom ochorení, ktoré má veľký vplyv na diabetes, kardiovaskulárne ochorenia , niektoré druhy rakoviny, pohybový aparát , pripravili odborníci  vzdelávaciu infografiku v národných jazykoch členských štátov EÚ  na témy : 
 pojem obezita, dôvody jej vzniku a stigma. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura sa zamotáva v obvineniach

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


Už ste čítali?