Projekt STOBu " Výzva 52 " začína v prvom januárovom týždni a bude s nami po celý rok

Autor: Môj STOB | 31.12.2020 o 13:47 | Karma článku: 2,88 | Prečítané:  489x

52 týždňov, 52 výziev, 52 krokov k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu. Tak môžeme definovať vzdelávací projekt  Výzva 52  spoločnosti STOB, ktorý bude prebiehať od budúceho týždňa po celý rok 2021 na internetovej stránke mojstob. 

Celoročný vzdelávací projekt s názvom " Výzva 52 " spoločnosti STOB bude uverejnený v prvom januárovom týždni na našich internetových stránkach www.mojstob.sk.
Projekt  vznikol v spolupráci spoločnosti STOB, združenia Hravo žij zdravo, Fóra zdravej výživy, s finančnou podporu českého Ministerstva zdravotníctva a bol ocenený v roku 2018 ako najlepší vzdelávací projekt pre verejnosť  Európskou asociáciou pre výskum obezity ( EASO ). 

Jedným z hlavných cieľov Výzvy 52 je šíriť informácie založené na dôkazoch, vyvrátiť mýty o výžive a zdravom životnom štýle a podporovať racionálny prístup k strave a cvičeniu.

V projekte sú predstavené verejnosti kľúčové témy z oblasti výživy, pohybu a všeobecne zdravého životného štýlu interaktívnym a zaujímavým spôsobom.
Každý týždeň je uverejnená jedna výzva a téma, na ktoré sa môžu účastníci zamerať a postupne prirodzene meniť a zlepšovať svoje životné návyky. Projekt učí svojich účastníkov, že trvalá zmena životného štýlu je možná, a môžeme ju dosiahnuť  čiastočnými a postupnými krokmi  s malými  zmenami, ktoré každému urobia radosť a povzbudia ho.

S cieľom motivovať k účasti  na týždenných výzvach a súčasne urobiť projekt atraktívnym pre širokú verejnosť,  je každá jednotlivá výzva vyhlásená pomocou minútového motivačného videa, v ktorom jeden z odborníkov STOBu prezentuje tému aktuálnu v tom týždni a predstavuje jej kľúčové a zaujímavé fakty. Tie sú ďalej rozpracované v prakticky zameranom blogu a v odborne koncipovanom článku, v ktorom sa účastníci dozvedia  nielen praktické rady a tipy, ako zahrnúť nový zvyk do svojho života, ale aj hlbšie znalosti diskutovanej témy.

Každá výzva je vhodne doplnená tematickým zdravým receptom s vypočítanými výživovými a kalorickými hodnotami jedla a ponúka svojim účastníkom ďalšie užitočné rady, zaujímavé veci a materiály v sekcii Tipy pre vás.

O projekte a jeho týždenných výzvach budú pravidelné informácie na sociálnych sietiach, kde budú odkazy na motivačné videá a články o jednotlivých výzvach, a súčasne aj iné zdroje zaujímavých a aktuálnych informácií . 
Projekt Výzva 52 je výnimočný v tom, že okrem  výživy a pohybu  prináša svojim účastníkom témy, ktoré zdôrazňujú význam duševného zdravia a psychohygieny v živote každého človeka. Práve dôraz na psychiku a duševné zdravie je nevyhnutnou súčasťou a ideologickým základom prístupu STOBu (nielen) k prevencii nadváhy a obezity a prijatiu zdravších životných návykov.
Som veľmi rada, že môžeme tento zaujímavý vzdelávací projekt , do ktorého sa môže každý zapojiť, priniesť našej verejnosti a pomáhať tak v zmene životného štýlu a zlepšení zdravia občanov.    

RNDr. JUDr. Hana Vrabcová 
Centrum výživy a zdravia 
0917 916 455 
www.mojstob.sk 
www.sklon.sk 
Staráme sa o Vaše zdravie 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ribár požiada o odškodné v Štrasburgu. Na Ústavný súd mieria aj ďalší obvinení

Ústavný súd nariadil prepustenie z väzby po štrnástich rokoch.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koalícia má zarobené na ďalšiu krízu

Parlament čaká hlasovanie o skrátení kolúznej väzby.

KOMENTÁR

Zasmejme sa s Veronikou Remišovou

Nedostatok snahy jej vyčítať nemôžeme, s výsledkami je to horšie.


Už ste čítali?